Huawei Telefonları 2021’de HarmoynOS Barındıracak

Huawei Telefonları Daha Önce Duyurulan HarmonyOS’a 2021’de Geçiş Yapıyor

Huawei android desteğini kaybettikten sonra ne yapacağı merak konusu olmuştu. Huawei’in yaptığı açıklamayla kendi işletim sistemlerini geliştirdiklerini açıklamıştı. Daha önceleri tanıtılan HarmonyOS’un piyasaya sürülmesi biraz zaman aldı.

Geçen perşembe günkü Dongguan’da yapılan yıllık geliştirme toplantısında yeni işletim sistemleri HarmonyOS’u 2021 yılında telefonlarına getirmeyi planladığını duyurdu.

 

Google Play Muadili Oluşturulmaya Çalışılıyor

Huawei’in Google Play Hizmetlerinin muadili olan HMS Core ve geliştirici uygulamalarını geliştirdiklerini açıklandı. Mağazada ki uygulama sayısının Mart ayında 60.000, Temmuz ayında 81.000, şuan ise 96.000 uygulamanın yer aldığı açıklandı.

Ancak Google Play ve App Store’da milyonlarca uygulama olduğu düşünülürse Huawei’nin daha kat etmesi gereken çok uzun bir yolu olduğu söylenebilir.

 

Bu Hafta Beta Geliyor

Huawei işletim sistemi HarmonyOS bu hafta içinde tabletler, akıllı saatler ve araç içi donanımlar için açık kaynak kodlu olarak beta sürecine çıkacağı açıklandı. Huawei yüksek satış rakamlarıyla ulaştığı geniş donanım ailesi 490 milyon kullanıcıya ulaştı ve yeni işletim sisteminin denenmesi için büyük bir fırsat oluşturuyor.

Kaynak:techcrunch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir