Japonya İlk Uçan arabayı Test Etti

Bir Japon şirketi, uçan araba ‘nın başarılı test sürüşünü duyurdu.

Sky Drive Inc., 25 Ağustos’ta kamuya açık bir gösteri düzenledi, şirket Japonya’nın en büyüklerinden biri olan ve otomobil şirketinin geliştirme üssüne ev sahipliği yapan Toyota, Test Alanında yaptığı basın açıklaması, Japon tarihinde uçan bir araba ‘nın halka açık ilk gösterisiydi.
Bir pilotun bulunduğu SD-03 adlı araba havalandı ve yaklaşık dört dakika sahanın etrafını dolaştı.
CEO Tomohiro Fukuzawa yaptığı açıklamada, “SkyDrive’ı kurduğumuzdan bu yana geçen iki yıl içinde Japonya’nın ilk insanlı uçan araba uçuşunu gerçekleştirdiğimiz için son derece heyecanlıyız” dedi.
Uçan Araçların Yagınlaşmasını Amaçlıyoruz
“Uçan arabaların gökyüzünde erişilebilir ve uygun bir ulaşım aracı olduğu ve insanların güvenli, emniyetli ve konforlu yeni bir yaşam tarzı deneyimleyebildiği bir toplum gerçekleştirmek istiyoruz.”
Şirkete göre, SD-03 dünyanın en küçük elektrikli dikey kalkış ve iniş aracıdır ve yaklaşık iki park halindeki arabanın yerini kaplar. “Acil durumlarda güvenliği” sağlamak için sekiz motoru vardır.
Tasarım Direktörü Takumi Yamamot, “Uçan araba olarak bilinen keşfedilmemiş, yeni bir ulaşım türünü tasarlarken ilham almak için” ilerici “anahtar kelimesini seçtik,” dedi.
“Bu aracın fütüristik, karizmatik olmasını ve SkyDrive’ın yüksek teknolojisini tam olarak birleştirirken gelecekteki tüm müşterilerimiz için cazip olmasını istedik.
Normal Yaşantımızın Bir Parçası Olacak
Şirket, uçan arabayı sadece bir meta değil, normal yaşamın bir parçası yapmayı umuyor. Aracın güvenlik ve teknolojisinin endüstri standartlarını karşıladığından emin olmak için gelecekte farklı koşullar altında daha fazla test uçuşu gerçekleşecek.
Bu uçuşun başarısı, otomobilin muhtemelen yıl sonuna kadar Toyota Test alanı dışında test edileceği anlamına geliyor.
Haber bülteninde, şirketin uçan arabayı 2023’te güvenli ve emniyetli bir şekilde başlatmak için teknolojiler geliştirmeye devam edeceği belirtildi. Herhangi bir fiyat açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir