“Prince of Persia: Sands of Time Remake” Geliyor

Prince of Persia: Sands of Time’ın yeniden yapımı Ocak 2021’de geliyor

Ubisoft’un Prince of Persia serisinin en son ana oyunu olan The Forgotten Sands’i piyasaya sürmesinden bu yana yaklaşık on yıl geçti. Ancak şirket nihayet tarihi seriye geri dönüyor. Oyunun geleceğe sızdıktan sonra, yayıncı Ubisoft Forward vitrininde Prince of Persia: The Sands of Time Remake’i gösterdi.

Yeniden yönetici, mevcut ve yeni nesil konsollar için PlayStation 2 dönemi oyununu günceller ve oyun 21 Ocak 2021’de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve PC’de (Uplay, Uplay+ ve Epic Games Store ). Yeniden yapılanma , orijinal oyunda prensi seslendiren Yuri Lowenthal’ın ( Marvel’s Spider-Man ) yeni bir performansını içerecek .

The Sands of Time sadece kendi zamanı için harika bir oyun değildi, ancak aynı zamanda Ubisoft’un piyasaya sürülmesinden sonraki yıllarda çıktısı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Eski Oyunlar Remake ile Canlanıyor

Eski zamanlarda çıkmış ve çok sevilmiş oyunların Remake olarak tekrar yapılması, son yıllarda dünyada yeni gelenek haline geldi. Eskiden çok sevilmiş olan oyunların hala konuşulduğunu gören oyun firmaları, bu oyunları alıp günümüz grafikleri ile tekrar yaparak günümüz oyuncularının tekrar oynamak isteyeceği hale getiriyor.

Bu sayede oyun firmaları bir oyun üzerinde fazla harcama yapmadan zaten tutmuş olan bir oyun üzerinden tekrar para kazanabiliyor. Bu iş hem oyuncuların hem de firmaların işine yarıyor doğrusu.

Kaynak: engadget.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir