Ubisoft ‘un Yeni Oyunu VR’a Çıkıyor

Ubisoft ‘un Yeni Oyunu “AGOS: A Game of Space” VR’a Geliyor

Prince of Persia: Sand of Time Remake” ve “Immortals Fenyx Rising” Perşembe günü Ubisoft’un yayınında değindiği diğer beklenen oyunlardı. Ancak şirketin bu konuda birkaç sürpriz de vardı. Bunlardan biri “AGOS: A Game of Space .

Dünyadan uzakta yeni bir yuva bulmaya çalışan hayatta kalanlara rehberlik eden bir yapay zeka olarak oynayacağınız yeni bir VR uzay keşif oyunu. Ubisoft ‘un paylaştığı fragmana göre, oyunun büyük bir kısmı bir sondaya pilotluk yapmayı içeriyor. 

Düşünün: SpaceX Crew Dragon simülatörü ama VR’da. Yol boyunca, kaynakları temizlerken ve yeni teknolojiler bulurken aracınızı farklı bileşenlerle donatabileceksiniz. Her şey size Christopher Nolan’ın “Interstellar”’ı hatırlatacak müzik ve sinematografiye ayarlandı .

VR Dünya’da Yaygınlaşıyor

VR teknolojisi her ne kadar pahalı bir teknoloji olsa da dünya’da git gide yaygınlaşmaya devam ediyor. VR’a yapılan oyun sayısı arttıkça VR teknolojisinin kullanım alanı da dünya’da daha da genişleyecektir. Mevcut oyunların bazılarının VR teknolojisine ayak uydurmak için elden geçirildiği biliniyor. VR teknolojisi yaygınlaştıkça VR’ı deneyimlemek için daha fazla şansımız olacak.

ubisoft

AGOS: A Game of Space’i 28 Ekim’de PC’de çıktığında kontrol etme şansınız olacak . Ubisoft’un son oyunlarının çoğunun aksine , Valve Index ve HTC Vive, oyunun desteklediği VR kulaklıklarından ikisi olduğu için bunu Steam ‘den alabileceksiniz . Ayrıca Oculus Rift Store’dan da satışa sunulacak.

Kaynak: engadget.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir